Slávnostné otvorenie materskej školy SPOSÁČIK

Dňa 19.10.2018 bolo slávnostné otvorenie materskej školy pre autistov s názvom SPOSÁČIK

Zriadením Súkromnej špeciálnej materskej školy Sposáčik v priestoroch  Rodinného centra SPOSA-Turiec na Š.Furdeka 3 v Záturčí môžeme pomôcť piatim rodinám vo výchove a vzdelávaní ich malých „autíkov“. Iba vďaka aktívnemu prístupu zo strany mesta Martin a nezištnej pomoci viacerých ľudí sa nám podarilo zrealizovať tento sen.

Ďakujeme ľuďom, ktorí nám prispeli buď vecnými alebo finančnými darmi. Veľmi nám tak pomohli pri renovácii, zariaďovaní a skrášľovaní 2. poschodia Rodinného centra SPOSA-Turiec, kde sa teraz škôlka nachádza. ĎAKUJEME: pánovi Mariánovi Mizerákovi, firmám ROBOTEC, NISSAN v Martine, RASTER v Žiline, pani Marte Somorovej z n.o. MATIAS, pani Fľakovej a Rázgovej z OZ Kúsok pre každého, ale aj mnohým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli a priložili ruku k spoločnému dielu. Tým chceme vyzdvihnúť aj neuveriteľné úsilie našich "sposákov", čiže členov nášho združenia, ktorí namiesto víkendových oddychov prichádzali makať do centra.

Neodmysliteľnou súčasťou našich osláv je, ako vždy, úžasná torta od nášho „kámoša“,  14 -ročného chlapca s autizmom – Aďka Mihálika. Jeho zákusky a torty sú skvelé. O to viac, že ich pečie a ozdobuje úplne sám! Ďakujeme!!! 🙂