4. benefičný ples SPOSA-Turiec

4. benefičný ples SPOSA-Turiec, ktorý sa konal 18.1.2020 nám opäť priniesol mnoho zážitkov, emócií, prekvapení a aj zábavy?.

Hneď v úvode nás vítali Heligonkári Majerčíkovci, manželia Droppovci tradične ponúkali s prípitkom, krásne vyzdobená sála a podmaz DJ Paula Šťastného dotvárali príjemnú úvodnú atmosféru.

Úvodný text o „autistickej inakosti“ sme si vypočuli z nahrávky v podaní herca Juraja Baču a hneď potom nás privítal náš skvelý moderátor Tibor Kubička. Následne bola prizvaná k mikrofónu predsedníčka SPOSA-Turiec Iveta Bujňáková, ktorá stručne informovala o aktivitách združenia za minulý rok 2019, k nej sa pridal náš ctený hosť a stály podporovateľ pán poslanec Imrich Žigo a celý ten úvodný vstup krásne zavŕšil svojim vlastným príhovorom Karolko Bujňák, 14 ročný šikovný chlapec s autizmom. Svojim profesionálnym vystúpením, zatienil nielen jeho maminu?, ale aj samotného moderátora Tibora ? a všetkých prítomných zodvihol zo stoličiek a dojal k slzám. Po veľkolepom „standing ovation“ mohol byť ples slovami Marcely Mihálikovej, podpredsedníčky združenia, slávnostne otvorený a zábava mohla začať v plnom prúde.

Tanečnú náladu nám vniesli 2 páry šikovných mladých tanečníkov z AKNELA tanečná škola z Vrútok ??a podľa ich vzoru začalo prvé tanečné kolo. O zábavu sa nám postarali hudobníci z kapely Surprise ??z evanjelickej školy pod vedením Tomáša Gulána a spolu s heligonkármi a DJ Paulom nás skvele zabávali až do skorého rána.

Kľúčovým programom plesu bola hlavná dražba, v ktorej boli dražené 3 veľké obrazy – spoločné dielo viacerých detí s autizmom, ktoré vznikli pod vedením arteterapeutky Natašky Vaňkovej v ZUŠ v Martine?. Počas celého večera prebiehala aj tzv. tichá dražba. Vďaka všetkým štedrým dražiteľom sa suma za obrazy vyšplhala na úžasných 2460 Eur.??? Túto finančnú pomoc využijeme na podporu jednotlivých rodín nášho združenia, konkrétne na doplatenia rehabilitačného pobytu pre celé rodiny s autistickým dieťaťom. Ďakujeme!!!?

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do tomboly a tým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporujú!?

Ďalej ďakujeme:
agentúre LA VERDE s.r.o. za nápaditý fotokútik ?
Tomášovi Kopeckému „“www.kopo.sk„“ za profi fotografie?