4. benefičný ples SPOSA-Turiec

4. benefičný ples SPOSA-Turiec, ktorý sa konal 18.1.2020 nám opäť priniesol mnoho zážitkov, emócií, prekvapení a aj zábavy🥰.

Hneď v úvode nás vítali Heligonkári Majerčíkovci, manželia Droppovci tradične ponúkali s prípitkom, krásne vyzdobená sála a podmaz DJ Paula Šťastného dotvárali príjemnú úvodnú atmosféru.

Úvodný text o „autistickej inakosti“ sme si vypočuli z nahrávky v podaní herca Juraja Baču a hneď potom nás privítal náš skvelý moderátor Tibor Kubička. Následne bola prizvaná k mikrofónu predsedníčka SPOSA-Turiec Iveta Bujňáková, ktorá stručne informovala o aktivitách združenia za minulý rok 2019, k nej sa pridal náš ctený hosť a stály podporovateľ pán poslanec Imrich Žigo a celý ten úvodný vstup krásne zavŕšil svojim vlastným príhovorom Karolko Bujňák, 14 ročný šikovný chlapec s autizmom. Svojim profesionálnym vystúpením, zatienil nielen jeho maminu😀, ale aj samotného moderátora Tibora 😉 a všetkých prítomných zodvihol zo stoličiek a dojal k slzám. Po veľkolepom „standing ovation“ mohol byť ples slovami Marcely Mihálikovej, podpredsedníčky združenia, slávnostne otvorený a zábava mohla začať v plnom prúde.

Tanečnú náladu nám vniesli 2 páry šikovných mladých tanečníkov z AKNELA tanečná škola z Vrútok 💃🕺a podľa ich vzoru začalo prvé tanečné kolo. O zábavu sa nám postarali hudobníci z kapely Surprise 🎸🥁z evanjelickej školy pod vedením Tomáša Gulána a spolu s heligonkármi a DJ Paulom nás skvele zabávali až do skorého rána.

Kľúčovým programom plesu bola hlavná dražba, v ktorej boli dražené 3 veľké obrazy – spoločné dielo viacerých detí s autizmom, ktoré vznikli pod vedením arteterapeutky Natašky Vaňkovej v ZUŠ v Martine🎨. Počas celého večera prebiehala aj tzv. tichá dražba. Vďaka všetkým štedrým dražiteľom sa suma za obrazy vyšplhala na úžasných 2460 Eur.👏👏👏 Túto finančnú pomoc využijeme na podporu jednotlivých rodín nášho združenia, konkrétne na doplatenia rehabilitačného pobytu pre celé rodiny s autistickým dieťaťom. Ďakujeme!!!🥰

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do tomboly a tým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporujú!🥰

Ďalej ďakujeme:
agentúre LA VERDE s.r.o. za nápaditý fotokútik 🥰
Tomášovi Kopeckému „“www.kopo.sk„“ za profi fotografie🥰